MCP45HV31-502E/MQ
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
MCP45HV31-502E/MQ
  • 1
Digital Interface : I2C
Operating Supply Current : 45 uA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 128
Resistance : 5 kOhms
Wiper Memory : Volatile
Package / Case : QFN-20
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Tube
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 36 V
Number of POTs : Single
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Potentiometer ICs 7-bit, vol Digi Pot 5K ohm, 5x5QFN